Martina Holeckova

Moje meno je Martina Holečková a som členkou predsedníctva strany Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). Momentálne som poslankyňou obecného zastupiteľstva a predsedníčkou finančnej komisie v obci Kozárovce.

Obec Kozárovce, v ktorej som vyrastala, je vstupnou bránou do regiónu Tekov. Mala som šťastie vyrastať v láskyplnom prostredí. Rodina bola pre mňa vždy miestom, kde som našla lásku, pokoj a podporu. A toto isté sa snažím dať aj svojmu už takmer 5 ročnému synovi. Vďaka podpore a pomocnej ruke mojich rodičov sa môžem popri práci angažovať aj v politickom priestore. Vidím, že vďaka verejnej službe môžem pomôcť ľuďom okolo mňa. 

Pomoc ľuďom

Od detstva som mala úžasný vzor, čo sa týka „všímania si“ svojho okolia a ľudí, v mojom ocinovi. Keďže dlhé roky podnikal, často sa naňho ľudia obracali so žiadosťou o pomoc. A on im nikdy nepovedal nie. Aj toto určite ovplyvnilo moje nazeranie na svet a ľudí. Musím však povedať, že pomáhať tým, ktorí nemali toľko šťastia v živote ako my, by som nemohla bez podpory môjho okolia. Naozaj dnes už ani neviem spočítať koľkým deťom, rodinám, seniorom a zdravotne znevýhodneným sme pomohli. Vytvorili sme sieť ľudí, ktorí sa angažujú a organizujú zbierky a prinášajú pomoc, kde je potrebná. Často to nie sú len hmotné veci, ale aj pomoc s nájdením si práce či riešením nejakého právneho problému alebo zabezpečenie zdravotných pomôcok. Veľmi si v tejto oblasti cením spoluprácu s Centrom konkrétnej pomoci Femina, miestnou Charitou, ale aj občianskym združením Inšpirujme svet. Najviac pomoci však prichádza od bežných ľudí, a to si nesmierne vážim. Rozvojovej a sociálnej pomoci sa venujem doma aj v zahraničí. Ako koordinátorka projektu pre deti – Adopcia srdca v Afrike pôsobím už 18 rokov.

Dôležité hodnoty

Dôležité sú pre mňa hlavne tie tradičné. Zdravie, rodina, dôvera a spolupatričnosť. Tieto hodnoty by mal človek vedieť šíriť okolo seba. Vďaka tomu vieme prekonať rozdiely medzi nami a dokážeme pracovať spoločne v každej jednej oblasti života.

Prečo kandidujem  

Som presvedčená, že NSK môže urobiť pre ľudí viac. Určite sa každý opýta, čo viac? Mnoho z nás ani nevie aké kompetencie župa má a čo robí. Aj to je jedna z oblastí, ktoré by som chcela zmeniť. Prajem si, aby po 4 rokoch môjho pôsobenia v úrade županky ľudia vedeli kto je ich župan, a čo pre nich môže urobiť. Chcela by som, aby sme v kraji mali dobré cesty, bezpečné mosty. Aby sme sa mohli chváliť kvalitným stredným školstvom a dostupnými sociálnymi službami v každom jednom okrese. Výziev je veľa. Čaká nás veľa práce a ja sa na ňu teším.