Mgr. Petra Števková

Petra Števková (34 rokov) žurnalistka a hlavná štátna radkyňa

Som Petra Števková, Levičanka, ktorá sa v tomto regióne narodila, vyrástla a vyštudovala žurnalistiku. Ako novinárka, ktorá svoju prácu brala ako poslanie, som roky poukazovala na zle postavené zmluvy, nevýhodné odpredaje majetkov pod cenu a ďalšie neprávosti. Vďaka tomu som si získala dôveru ľudí a vo svojich 25 rokoch som sa stala poslankyňou mesta Levice.

Od tej doby sa mi podarilo kopec vecí. Bola som iniciátorkou spustenia projektu Odkaz pre starostu, stala som sa koordinátorkou parlamentu mládeže, bola som organizátorkou aukcie umeNIE vojne, Vianočného mestečka či Cirkusu Cloth. Ako aktivistka som sa zapájala do upratovania mesta a suplovala som to, za čo sú platené firmy.

Vymyslela som projekt TuSme pre pomoc seniorom a imobilným ľuďom a spolupodieľala som sa na tvorbe publikácie k projektu Dizajn a inovácie. Uvedomila som si však, že môžem meniť veci nielen v meste, ale aj v celom kraji.

Náš kraj má veľký potenciál, ktorý zostáva roky nevyužitý. Máme svoju históriu, tradície a máme byť na čo hrdí. Ale potrebujeme sa konečne posunúť. Napríklad tým, že začneme dôverovať mladým ľuďom, ktorým dovolíme tvoriť lepšiu a krajšiu budúcnosť nás všetkých.