PhDr. Peter Cocher

Som rodákom a aktívnym občanom Veľkého Zálužia, najväčšej obce v nitrianskom okrese. Ako dlhoročný poslanec obecného zastupiteľstva sa snažím o transparentné hospodárenie a úspešný rozvoj obce.

Vyštudoval som politológiu. Skutočnú vysokú školu som však absolvoval ako poradca predsedu NR SR, podpredsedu NR SR pre vnútornú politiku aj ako asistent poslanca NR SR počas vlády premiérky Ivety Radičovej a nástupu jednej politickej strany v ďalšom volebnom období. Toto turbulentné obdobie ma veľa naučilo a utvrdilo v tom, že v politike je dôležité byť kompetentným, no zároveň  slušným.

Mojím hlavným súčasným pracoviskom je Bratislavský hrad. Som spoluorganizátorom množstva kultúrnych a spoločenských podujatí, akými boli  napríklad koncert Stinga, každoročný džezový festival, Letné Shakespearovské slávnosti, či veľkého počtu prijatí najvýznamnejších  predstaviteľov štátov Európy i celého sveta.

Všetky tieto pracovné a osobné  skúsenosti chcem využiť  v prospech  Nitrianskeho kraja. Budem sa snažiť o lepšie nastavenie efektívnej spolupráce medzi župou a obcami, mestami i štátom aj o maximálne využitie dotačných mechanizmov na rozvoj umenia a kultúry v kraji.

Som celoživotný optimista vo všetkom čo robím. Preto verím, že spolu s Vami, môžem  náš  kraj posunúť vpred.