MVDr. Juraj Šimunek

Narodil som sa v Šuranoch, mám 41 rokov, žijem spoločne s manželkou a tromi deťmi v krásnej obci Bánov.

Po skončení strednej poľnohospodárskej školy v Nitre som pokračoval v štúdiu na Veterinárnej a farmaceutickej univerzite v Brne , ktorú som úspešne ukončil s vzdelaním veterinárny lekár. 

Od ukončenia štúdia pracujem ako súkromný veterinárny lekár v Nových Zámkoch. Moja práca ma baví a je zároveň aj mojim koníčkom. Kontakt s ľuďmi a zvieratami je mojim každodenným chlebom. Rád poradím, pomôžem, či už zvieratám alebo ľuďom a to ma napĺňa na mojej životnej ceste. A bez zbytočných komentárov.

V rámci voľna sa venujem deťom, hráme futbal športujeme, chodíme na ryby alebo sa venujeme športovej streľbe. Práca v záhrade a chov zvierat na našej mini farme je krásny relax, ktorý každému vrele odporúčam. Aktivít je veľa, ale času málo. Ale načo chceme na to si čas nájdeme.

V obci Bánov som bol v troch volebných obdobiach zvolený za poslanca obecného zastupiteľstva. O post poslanca NSK som sa uchádzal už aj pred 9 rokmi a bol som úspešne zvolený za vtedy najmladšieho poslanca NSK. Práca pre veci verejné je iná ako veterina , ale má svoje čaro, pokiaľ ju robíte pre ľudí.