Mgr. Henrich Varga

Volám sa Henrich Varga. Narodil som sa a žijem v Nitre. Mám 42 rokov, som ženatý, mám dve deti.

Vyštudoval som žurnalistiku a Anglický jazyk na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre a mediálnu produkciu na University of Bedfordshire v Anglicku. 

Celý život pracujem v médiách, na rôznych pozíciách. Začínal som ako novinár v Nitre, potom v Prahe. Neskôr som prešiel do marketingu. V reklamných agentúrach v Prahe a Bratislave som pracoval na kampaniach pre domáce aj svetové značky.

V roku 2017 ma oslovil Marek Hattas s myšlienkou zapojiť sa do hnutia aktívnych ľudí a odborníkov, s cieľom zmeniť k lepšiemu mesto Nitra. V roku 2018 som sa podieľal na vzniku a tvorbe predvolebnej kampane, na ktorej konci bol Marek Hattas zvolený za primátora mesta Nitra. 

Po nástupe do funkcie si ma primátor Marek Hattas vybral za svojho poradcu. V kancelárii primátora mesta Nitra som zamestnaný od decembra 2018. 

Mojou prirodzenou túžbou je podieľať sa na zlepšovaní života v našom meste a v našom kraji. Som vášnivý cyklista a vidím obrovský, stále nevyužitý potenciál v cyklistickej infraštruktúre. Nielen pre rekreačné účely, ale hlavne pre bežné dochádzanie za službami či povinnosťami.

V Nitre sme špičkovo zvládli tender na nového dopravcu. Som presvedčený, že na úrovni kraja môžeme dosiahnuť obdobnú vec a zriadiť pre spádovú oblasť krajského mesta integrovanú dopravu. Zlepšíme tým život tisícov obyvateľov širokého okolia. 

Nitra ako krajské mesto nutne potrebuje zlepšiť dopravu. Kraj má v rukách jeden z tromfov – novú cestu so Zobora. Poďme ju spoločne vybudovať. Je to len a len na rozhodnutí župana a krajských poslancov. 

A na záver moja srdcová záležitosť, kultúra a divadlo zvlášť. V roku 2016 som bol svedkom, akým škandalóznym spôsobom prebehol výber riaditeľa Starého divadla v Nitre. To nie je v normálnej spoločnosti prípustné! Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby boli ľudia do vedúcich a riadiacich pozícií v rámci kraja vyberaní otvoreným a prehľadným spôsobom. Jedným z kľúčov je komisia pozostávajúca vo väčšom pomere z odborníkov, v menšom z volených zástupcov kraja.